«
»
در سفر رئیس‌جمهور به فرانسه صورت گرفت
انعقاد قرارداد با فرانسوی‌ها برای طراحی و ساخت ترمینال‌های فرودگاه‌های مشهد و اصفهان
شرکت وینسی فرانسه و وزارت راه و شهرسازی برای طراحی و ساخت ترمینال‌های جدید فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد و فرودگاه شهید بهشتی اصفهان تفاهمنامه امضا کردند.

به‌گزارش روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور؛ در سفر رئیس جمهور روحانی به فرانسه 20 سند همکاری بین تهران و پاریس امضا شد که بخشی از این اسناد امضاء شده در حوزه حمل‌ونقل هوانوردی است.

از جمله این توافق‌ها که با حضور رؤسای جمهور دو کشور در کاخ الیزه صورت گرفت؛ توافقات در زمینه توسعه فرودگاه‌‌ها بود.

بر این اساس توافق برای توسعه فرودگاه‌ امام خمینی(ره) با شرکتADP ، بین رییس سازمان هواپیمایی کشوری و مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکتADP  امضا شد. این قرارداد به صورت BOT بوده و از طرف شرکت ADP به عنوان تامین کننده مالی انجام خواهد شد.

همچنین تفاهمنامه‌یی بین شرکت وینسی و وزارت راه و شهرسازی برای طراحی و ساخت ترمینال‌های جدید فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد و فرودگاه شهید بهشتی اصفهان به صورتBOT  به امضای مدیرعامل شرکت وینسی و رییس سازمان هواپیمایی کشوری رسید.

از دیگر توافقات صورت‌گرفته توافق برای خرید ۱۱۸ هواپیمای مسافربری تجاری بود که به امضای مدیرعامل ایران ایر و مدیرعامل ایرباس رسید.

خرید ۱۱۸ فروند هواپیما از شرکت فرانسوی ایرباس یکی از بزرگترین قراردادهای این شرکت و همچنین جمهوری اسلامی ایران در حوزه هواپیمایی است. براساس این قرارداد ایران تعداد ۴۵ فروند هواپیما از سری ۳۲۰، ۴۵ فروند از سری ۳۳۰ ، ۱۶ فروند از سری ۳۵۰ و ۱۲ فروند از سری ۳۸۰ را از این شرکت خریداری خواهد کرد که قرار است ظرف هشت سال آینده تمامی آنها به کشور ما تحویل داده شود


 

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به مرکز آموزش مجازی فنون هوایی  مي باشد